[Naše projekty] Výhled na Staromák, perla nám. Republiky a bytové domy v Krči

15. 11. 2023
[Naše projekty] Výhled na Staromák, perla nám. Republiky a bytové domy v Krči

Ať už se na Prahu díváte z jakéhokoliv úhlu, pravděpodobně se vám do zorného pole dostane stavba, na které se podílíme. Postupně vám představíme vybrané projekty, co nám dělají radost – ve středověkém jádru města, v širším centru i na okrajích Prahy.

Na experimentální svíčkovou k Orloji

Začneme na Staroměstském náměstí, hned naproti Orloji. Zvenčí to sice není tolik poznat, ale dům U Červené lišky připomíná staveniště, kde se pravidelně pohybují i naši kolegové. Různé projektové kalkulace či dokumenty k projektu byste našli i v kancelářích hned několika týmů OM Consulting:

Po dokončení rekonstrukce se do gotického domu nastěhuje mimo jiné nová restaurace známého šéfkuchaře Radka Kašpárka s názvem 420. Prý tam budou experimentovat s českou gastronomií, takže se rádi zastavíme třeba na netradiční svíčkovou.

Nedávno o projektu psal i forbes.cz >>

Oprašujeme klenot na náměstí Republiky

Na pravém křídle Obecní dům, na levém Kotva, naproti Palladium. Takové sousedy má neoklasicistní budova na náměstí Republiky postavená jako sídlo pojišťovny Allianz. Nesmírně zajímavý, leč kvůli špatné kondici trochu přehlížený, dům s krásným točitým schodištěm v interiéru.

Podílíme se na vzkříšení budovy, konkrétně máme na starosti Construction Management (realizaci projektu bez generálního dodavatele). Jako zástupce investora mimo jiné hledáme kompromisy s památkáři. Bojujeme za naplnění investičního záměru a zároveň dbáme i na to, aby projekt respektoval archeologické nálezy – např. v podzemí jsme objevili hradební zeď z 12. století. Řešíme tedy spoustu velkých koncepčních i projekčních změn.

Náměstí Republiky 7 se po dokončení generální rekonstrukce stane skvělou adresou pro kanceláře i retail. V nejvyšším patře vznikne terasa s úžasným panoramatickým výhledem na velkou část Prahy.

V centru Prahy máme na starosti i řízení rekonstrukce hotelu Alcron >>

Dohlížíme na stavbu Krčské zahrady

Nedaleko Budějovické a Brumlovky začne brzy pod taktovkou EBM Group růst komplex tří bytových domů Krčská zahrada. Třicet bytů bude hotových do konce roku 2025. Naší rolí v projektu je Cost Management a technický dozor investora (TDI). Budeme tedy zodpovědní za kvalitu odvedené práce, plnění harmonogramu i rozpočtu. Těšíme se na to.

Při růstu nákladů ve stavebnictví posiluje přínos Construction Managementu >>

Řešíte projekty ve stavebnictví?

Potkejme se. Rádi poznáme vás a váš projekt.

SPOJTE SE S NÁMI

Další aktuality a zajímavosti

Construction management: kdy se vyplatí a jaké jsou jeho výhody i limity

Pokud se jako investor pustíte do stavby bez generálního dodavatele (GD), obvykle jen tímto krokem ušetříte 10–20 % nákladů. Dobře odvedený construction management (CMA) má však i další výhody, především u složitých stavebních projektů nebo při rekonstrukcích.

Číst více

Technical Due Diligence u stavebních projektů: jak o něm přemýšlet

Identifikace rizik spojených s budovami, projekty nebo pozemky, včetně posouzení proveditelnosti stavebních úprav, efektivnosti provozu a energetické náročnosti budovy až po možnosti adaptace a dosažení cílů vaší ESG strategie. Takové jsou cíle disciplíny zvané Technical Due Diligence (TDD). V čem jsou přínosy TDD a na co dávat pozor při tvorbě zadání?

Číst více

Nejčastější chyby při plánování, realizaci i řízení stavby hotelů

Neúplné zadání projektu, předimenzované zázemí na úkor pokojů nebo špatná akustika. Sepsali jsme časté chyby při přípravě a řízení stavby hotelů. Jako specialisté máme totiž úkol chránit investory a napravit chyby dřív, než je vyjdou draho.

Číst více