Jak probíhaly stavební práce na TULIPA KARLÍN

Jak probíhaly stavební práce na TULIPA KARLÍN

Na projektu AFI Home Karlín (dříve Tulipa Karlín) jsme s AFI Europe spolupracovali od samého začátku. Byli jsme tak svědky vzniku moderního komplexu s byty, kancelářemi a obchodními prostory. Přečtěte si, jak se Tulipa Karlín postupně proměnil ve skutečnost!

Hotové piloty a instalace prvního jeřábu

Pilotové založení projektu Tulipa Karlín je hotové. Na stavbě generální dodavatel IMOS BRNO právě vztyčil první ze dvou jeřábů a zahajuje práce na základové desce. Developerem projektu je izraelská společnost AFI Europe, pro kterou OM Consulting na stavbě zajištuje projektový management, cenový management a management kvality.

TULIPA KARLÍN se nachází v Praze na rohu karlínských ulic Thámova a Pernerova. Projekt se skládá z pěti objektů a nabídne 172 nájemních bytů, kancelářské a obchodní plochy. Jeho dokončení bylo naplánováno na červen 2022.

Celý tým OM Consulting vede a zaštituje Ing. Vojtěch Jeníš. Úzce spolupracuje s kolegy z oddělení cenového managementu a TDI, přičemž právě úzká spolupráce všech odborníků je klíčová pro úspěšný průběh zakázky a znamená významnou přidanou hodnotu pro klienta.

Tulipa Karlín se posouvá do další fáze

Základová deska projektu Tulipa Karlín je hotová. V uplynulých týdnech byly dokončeny zemní práce a byl vztyčen druhý věžový jeřáb. Zároveň běží v maximálním možném nasazení práce na monolitických konstrukcích.

Stavební práce běží navzdory pandemické situaci a za dodržení platných protiepidemických opatření dle schváleného harmonogramu a počítá se s včasným dokončením stavby.

Tým OM Consulting vede zkušený project manager Ing. Vojtěch Jeníš. Úzce přitom spolupracuje s kolegy a specialisty na cost management a technický dozor investora, přičemž jejich každodenní kontakt a spolupráce jsou klíčové pro úspěšnou realizaci zakázky.

V nejbližších měsících nás čekají práce na monolitických konstrukcích, rekonstrukce stávajících objektů, rušení a realizace nových inženýrských sítích a zahájení TZB.

A pokračujeme v projektu Tulipa Karlín! Podařilo se dokončit monolitickou konstrukci

Monolitická konstrukce bytového domu Tulipa Karlín (nyní AFI Home Karlín) je hotová. Aktuálně běží práce na fasádě, střešní konstrukci a osazování výplní otvorů. Realizují se vnitřní instalace, podlahy, omítky a obklady.

S dokončením projektu se počítá ve 2. čtvrtletí roku 2023.

Řešíte projekty ve stavebnictví?

Potkejme se. Rádi poznáme vás a váš projekt.

SPOJTE SE S NÁMI

Další aktuality a zajímavosti

Správné plánování je polovina úspěchu: Výkaz výměr pro koncertní sál v Ostravě

Profesionální výkaz výměr a přesná analýza nákladů je základ úspěchu projektu. Přečtěte si, jak jsme ho zpracovávali pro koncertní sál v Ostravě.

Číst více

Jak rostou ceny na stavebním trhu, tak roste i význam Construction Managementu

S tím, jak se zvyšují stavební náklady, je pro mnohé developery a investory nabízená cena v obálce od generálního dodavatele nemilým překvapením. To je nutí hledat řešení a obrací se na nás.

Číst více