Podařilo se zkoulaudovat novou halu v Hostivaři pro skladování léčiv

Podařilo se zkoulaudovat novou halu v Hostivaři pro skladování léčiv

Nová hala v pražské Hostivaři určená jako sklad léčiv prošla nedávno kolaudací. Cílem výstavby nových prostor byla optimalizace a modernizace logistických procesů ve skladu PHOENIX lékárenský velkoobchod.

Tým OM Consulting na projektu zajišťoval project management, cost management a technický dozor investora.

Celková plocha skladu je téměř 24 000 m² a dalších více než 4 300 m² tvoří kanceláře. Jde o novou halu, která navazuje na halu stávající. Její součástí je administrativní vestavba a expedice v suterénu. Hala je vybavena systémovými regály a systémem pásových dopravníků, součástí projektu je i několik dalších venkovních staveb – trafostanice, dieselagregát, sprinklerovna atd. 

Naše práce na projektu hala Hostivař

Tým OM Consulting vedl zkušený expert Ing. Igor Smola. Činnost jeho týmu zahrnovala také koordinaci interních procesů investora v souvislosti se zaváděním nových technologií, programováním procesů, stěhováním zboží do nové haly a pravidelný reporting do centrály v Mannheimu.

Více informací a aktuality naleznete na našem LinkedIn profilu. 

Sledujte nás a buďte v obraze!

Řešíte projekty ve stavebnictví?

Potkejme se. Rádi poznáme vás a váš projekt.

SPOJTE SE S NÁMI

Další aktuality a zajímavosti

Construction management: kdy se vyplatí a jaké jsou jeho výhody i limity

Pokud se jako investor pustíte do stavby bez generálního dodavatele (GD), obvykle jen tímto krokem ušetříte 10–20 % nákladů. Dobře odvedený construction management (CMA) má však i další výhody, především u složitých stavebních projektů nebo při rekonstrukcích.

Číst více

Technical Due Diligence u stavebních projektů: jak o něm přemýšlet

Identifikace rizik spojených s budovami, projekty nebo pozemky, včetně posouzení proveditelnosti stavebních úprav, efektivnosti provozu a energetické náročnosti budovy až po možnosti adaptace a dosažení cílů vaší ESG strategie. Takové jsou cíle disciplíny zvané Technical Due Diligence (TDD). V čem jsou přínosy TDD a na co dávat pozor při tvorbě zadání?

Číst více
|

[Naše projekty] Výhled na Staromák, perla nám. Republiky a bytové domy v Krči

Ať už se na Prahu díváte z jakéhokoliv úhlu, pravděpodobně se vám do zorného pole dostane stavba, na které se podílíme. Postupně vám představíme vybrané projekty, co nám dělají radost – ve středověkém jádru města, v širším centru i na okrajích Prahy.

Číst více