Architektonická studie pro rodinné domy v Hostivicích

Architektonická studie pro rodinné domy v Hostivicích

Architektonickou studii pro rezidenční výstavbu v obci Hostivice západně od Prahy zpracoval náš tým Design & Architecture pod vedením zkušeného architekta Karola Lakatoše. Pozemek o rozloze 1 650 m² je určen pro výstavbu rodinných domu o dvou bytových jednotkách. Terén v lokalitě se svažuje ke břehům Jenečského potoka.

Tvůrčí snahou bylo dodržet urbanistické měřítko a respektovat charakter stávající zástavby. Domy mají jednoduché tvary se sedlovými střechami, jejichž hřebeny jsou orientovaný příčně k ulici. Velký důraz byl kladen na vytvoření soukromí pro každou bytovou jednotku. Zajímavým prvkem je práce se svažitým terénem, který nabízí prostor pro tvůrčí potenciál autorů návrhu.

Zajímá vás, na čem ještě pracujeme?

Inspiraci najdete v dalších aktualitách a na našem LinkedInu

Řešíte projekty ve stavebnictví?

Potkejme se. Rádi poznáme vás a váš projekt.

SPOJTE SE S NÁMI

Další aktuality a zajímavosti

Construction management: kdy se vyplatí a jaké jsou jeho výhody i limity

Pokud se jako investor pustíte do stavby bez generálního dodavatele (GD), obvykle jen tímto krokem ušetříte 10–20 % nákladů. Dobře odvedený construction management (CMA) má však i další výhody, především u složitých stavebních projektů nebo při rekonstrukcích.

Číst více

Technical Due Diligence u stavebních projektů: jak o něm přemýšlet

Identifikace rizik spojených s budovami, projekty nebo pozemky, včetně posouzení proveditelnosti stavebních úprav, efektivnosti provozu a energetické náročnosti budovy až po možnosti adaptace a dosažení cílů vaší ESG strategie. Takové jsou cíle disciplíny zvané Technical Due Diligence (TDD). V čem jsou přínosy TDD a na co dávat pozor při tvorbě zadání?

Číst více
|

[Naše projekty] Výhled na Staromák, perla nám. Republiky a bytové domy v Krči

Ať už se na Prahu díváte z jakéhokoliv úhlu, pravděpodobně se vám do zorného pole dostane stavba, na které se podílíme. Postupně vám představíme vybrané projekty, co nám dělají radost – ve středověkém jádru města, v širším centru i na okrajích Prahy.

Číst více