Architektonická studie pro rodinné domy v Hostivicích

25. 6. 2023
Architektonická studie pro rodinné domy v Hostivicích

Architektonickou studii pro rezidenční výstavbu v obci Hostivice západně od Prahy zpracoval náš tým Design & Architecture pod vedením zkušeného architekta Karola Lakatoše. Pozemek o rozloze 1 650 m² je určen pro výstavbu rodinných domu o dvou bytových jednotkách. Terén v lokalitě se svažuje ke břehům Jenečského potoka.

Tvůrčí snahou bylo dodržet urbanistické měřítko a respektovat charakter stávající zástavby. Domy mají jednoduché tvary se sedlovými střechami, jejichž hřebeny jsou orientovaný příčně k ulici. Velký důraz byl kladen na vytvoření soukromí pro každou bytovou jednotku. Zajímavým prvkem je práce se svažitým terénem, který nabízí prostor pro tvůrčí potenciál autorů návrhu.

Zajímá vás, na čem ještě pracujeme?

Inspiraci najdete v dalších aktualitách a na našem LinkedInu

Řešíte projekty ve stavebnictví?

Potkejme se. Rádi poznáme vás a váš projekt.

SPOJTE SE S NÁMI

Další aktuality a zajímavosti

Správné plánování je polovina úspěchu: Výkaz výměr pro koncertní sál v Ostravě

Profesionální výkaz výměr a přesná analýza nákladů je základ úspěchu projektu. Přečtěte si, jak jsme ho zpracovávali pro koncertní sál v Ostravě.

Číst více

Jak rostou ceny na stavebním trhu, tak roste i význam Construction Managementu

S tím, jak se zvyšují stavební náklady, je pro mnohé developery a investory nabízená cena v obálce od generálního dodavatele nemilým překvapením. To je nutí hledat řešení a obrací se na nás.

Číst více