Stavební a provozní náklady na uzdě

Stavební a provozní náklady na uzdě

V rezidenční výstavbě vzrostly stavební náklady za posledních pět let zhruba o polovinu, ostatní segmenty jsou na tom jen o trochu lépe.

Kudy vede cesta ke snižování provozních a stavebních nákladů?

Vede přes kvalitní počáteční koncepci, vhodný výběr technického zabezpečení budov a spolehlivé řízení stavby. Ve fázi plánování může investor ušetřit až desítky procent odhadované ceny projektu, další úsporu získá, staví-li bez generálního dodavatele. Construction management se poměrně často využívá v zahraničí, v Čechách je zatím v plenkách a jeho potenciál je obrovský. Vše však začíná u promyšleného konceptu, který vynechá zbytečně drahá řešení a včas podchytí a minimalizuje případná negativa projektu či lokality. 

Plné znění článku s komentáři vedoucího týmu TZB Ing. Karla Roda, vedoucího oddělení Construction managementu Ing. Martina Hubače a Ing. arch. Karola Lakatoše, který vede tým Design & Architecture si přečtete v archivu Development News: https://developmentnews.cz/2020/11/stavebni-i-provozni-naklady-na-uzde/

Řešíte projekty ve stavebnictví?

Potkejme se. Rádi poznáme vás a váš projekt.

SPOJTE SE S NÁMI

Další aktuality a zajímavosti

Správné plánování je polovina úspěchu: Výkaz výměr pro koncertní sál v Ostravě

Profesionální výkaz výměr a přesná analýza nákladů je základ úspěchu projektu. Přečtěte si, jak jsme ho zpracovávali pro koncertní sál v Ostravě.

Číst více

Jak rostou ceny na stavebním trhu, tak roste i význam Construction Managementu

S tím, jak se zvyšují stavební náklady, je pro mnohé developery a investory nabízená cena v obálce od generálního dodavatele nemilým překvapením. To je nutí hledat řešení a obrací se na nás.

Číst více