Správné plánování je polovina úspěchu: Výkaz výměr pro koncertní sál v Ostravě

Správné plánování je polovina úspěchu: Výkaz výměr pro koncertní sál v Ostravě

Jedna z nejočekávanějších staveb světa podle návrhu newyorského architekta Stevena Halla vyroste v Ostravě! Místní a milovníci kultury a architektury už jistě vědí – půjde o nový ostravský koncertní sál.

Projekt je to vskutku ambiciózní, protože propojit památkově chráněný Dům kultury města Ostravy s moderním a nadčasovým koncertním sálem s kapacitou 1 300 diváků byla pořádná výzva. Steven Hall se toho ve spolupráci s českou architektonickou kanceláří Architecture Acts zhostil na výbornou.

Výkaz výměr pro náročný a inovativní projekt Ostrava Concert Hall

Mluvíme o tom pro to, že v současné době zpracováváme výkaz výměr a nutno podotknout, že je poměrně náročný. A to hned z několika důvodů:

  • Projektová dokumentace je zpracovaná 3D modelem v BIM. A to ne jedním ale hned 4! modely, které obsahují jednotlivě statiku, opláštění atd.
  • Samotné měření probíhá filtrováním hodnot z této 3D projekce, ale ne vše jde 3D modelovat. Proto i náš tým spolupracuje na rozdělení dokumentace mezi 3D a klasickou 2D dokumentaci.
  • Projekt se navíc skládá nejen ze stavby nové budovy, ale také rekonstrukce staré Filharmonie.

    Vítězný koncept tak přináší nejen originální architekturu, ale také velmi zajímavé, byť náročné technické řešení a my jsme moc rádi, že můžeme být součástí projektu, který tvoří budoucnost města Ostravy.

Pro víc aktualit navštivte náš LinkedIn.

Pro nový koncertní sál v Ostravě připravujeme výkaz výměr
BIM pro koncertní sál Ostrava

Řešíte projekty ve stavebnictví?

Potkejme se. Rádi poznáme vás a váš projekt.

SPOJTE SE S NÁMI

Další aktuality a zajímavosti

Construction management: kdy se vyplatí a jaké jsou jeho výhody i limity

Pokud se jako investor pustíte do stavby bez generálního dodavatele (GD), obvykle jen tímto krokem ušetříte 10–20 % nákladů. Dobře odvedený construction management (CMA) má však i další výhody, především u složitých stavebních projektů nebo při rekonstrukcích.

Číst více

Technical Due Diligence u stavebních projektů: jak o něm přemýšlet

Identifikace rizik spojených s budovami, projekty nebo pozemky, včetně posouzení proveditelnosti stavebních úprav, efektivnosti provozu a energetické náročnosti budovy až po možnosti adaptace a dosažení cílů vaší ESG strategie. Takové jsou cíle disciplíny zvané Technical Due Diligence (TDD). V čem jsou přínosy TDD a na co dávat pozor při tvorbě zadání?

Číst více
|

[Naše projekty] Výhled na Staromák, perla nám. Republiky a bytové domy v Krči

Ať už se na Prahu díváte z jakéhokoliv úhlu, pravděpodobně se vám do zorného pole dostane stavba, na které se podílíme. Postupně vám představíme vybrané projekty, co nám dělají radost – ve středověkém jádru města, v širším centru i na okrajích Prahy.

Číst více