Správné plánování je polovina úspěchu: Výkaz výměr pro koncertní sál v Ostravě

Správné plánování je polovina úspěchu: Výkaz výměr pro koncertní sál v Ostravě

Jedna z nejočekávanějších staveb světa podle návrhu newyorského architekta Stevena Halla vyroste v Ostravě! Místní a milovníci kultury a architektury už jistě vědí – půjde o nový ostravský koncertní sál.

Projekt je to vskutku ambiciózní, protože propojit památkově chráněný Dům kultury města Ostravy s moderním a nadčasovým koncertním sálem s kapacitou 1 300 diváků byla pořádná výzva. Steven Hall se toho ve spolupráci s českou architektonickou kanceláří Architecture Acts zhostil na výbornou.

Výkaz výměr pro náročný a inovativní projekt Ostrava Concert Hall

Mluvíme o tom pro to, že v současné době zpracováváme výkaz výměr a nutno podotknout, že je poměrně náročný. A to hned z několika důvodů:

  • Projektová dokumentace je zpracovaná 3D modelem v BIM. A to ne jedním ale hned 4! modely, které obsahují jednotlivě statiku, opláštění atd.
  • Samotné měření probíhá filtrováním hodnot z této 3D projekce, ale ne vše jde 3D modelovat. Proto i náš tým spolupracuje na rozdělení dokumentace mezi 3D a klasickou 2D dokumentaci.
  • Projekt se navíc skládá nejen ze stavby nové budovy, ale také rekonstrukce staré Filharmonie.

    Vítězný koncept tak přináší nejen originální architekturu, ale také velmi zajímavé, byť náročné technické řešení a my jsme moc rádi, že můžeme být součástí projektu, který tvoří budoucnost města Ostravy.

Pro víc aktualit navštivte náš LinkedIn.

Pro nový koncertní sál v Ostravě připravujeme výkaz výměr
BIM pro koncertní sál Ostrava

Řešíte projekty ve stavebnictví?

Potkejme se. Rádi poznáme vás a váš projekt.

SPOJTE SE S NÁMI

Další aktuality a zajímavosti

Jak rostou ceny na stavebním trhu, tak roste i význam Construction Managementu

S tím, jak se zvyšují stavební náklady, je pro mnohé developery a investory nabízená cena v obálce od generálního dodavatele nemilým překvapením. To je nutí hledat řešení a obrací se na nás.

Číst více

Cost management pomůže najít správný poměr cena/výkon

Máte v hlavě stavební projekt a potřebujete jasnou představu, kolik to bude stát? Jestli se to vyplatí?

Číst více