Známý hotel Slavia prochází rekonstrukcí

20. 6. 2023
Známý hotel Slavia prochází rekonstrukcí

Brněnský hotel Slavia, ve kterém se natáčel oblíbený český film Dědictví aneb Kurvahošigutntág, projde celkovou rekonstrukcí. Secesní dům v centru města vyrostl pod hradem Špilberk před více než sto lety. Odborníci z OM Consulting momentálně pro tuto stavbu připravují prováděcí projekty technického zabezpečení budov.

Co přesně pro hotel Slavia děláme?

Naše Centrum MEP (oddělení Technologií) bylo vlastníkem objektu pověřeno připravit také rozpočty a kalkulace technického zabezpečení budov a navrhnout případná úsporná řešení (value ingeneering). Projektová část rekonstrukce začala v září 2020, zahájení stavební části je naplánováno na jaro 2021. S dokončením všech prací a obnovením hotelového provozu počítá vlastník přibližně v roce 2025.

Centrum MEP vede zkušený odborník Ing. Karel Rod, který se podílel na řešení technického zabezpečení budov v řadě dalších projektů včetně hotelů, známých obchodních center i kancelářských budov u nás a mimo jiné pracoval také pro jadernou elektrárnu Dukovany. Karel Rod zodpovídá za úspěšnou přípravu prováděcích projektů technického zabezpečení budov také pro hotel Slavia.

Více informací a aktuality naleznete na našem LinkedIn profilu. 

Sledujte nás a buďte v obraze!

Řešíte projekty ve stavebnictví?

Potkejme se. Rádi poznáme vás a váš projekt.

SPOJTE SE S NÁMI

Další aktuality a zajímavosti

Správné plánování je polovina úspěchu: Výkaz výměr pro koncertní sál v Ostravě

Profesionální výkaz výměr a přesná analýza nákladů je základ úspěchu projektu. Přečtěte si, jak jsme ho zpracovávali pro koncertní sál v Ostravě.

Číst více

Jak rostou ceny na stavebním trhu, tak roste i význam Construction Managementu

S tím, jak se zvyšují stavební náklady, je pro mnohé developery a investory nabízená cena v obálce od generálního dodavatele nemilým překvapením. To je nutí hledat řešení a obrací se na nás.

Číst více