Vyvinuli jsme vlastní software pro projektové řízení

24. 6. 2023
Vyvinuli jsme vlastní software pro projektové řízení

Experti z OM Consulting vyvinuli vlastní software OMCIS pro řízení projektů, a to na míru pro stavební projekty velkého i malého rozsahu. Cílem byla digitalizace procesů za účelem jejich zrychlení, usnadnění schvalování a zpětného dohledávání. Veškeré dokumenty jsou uloženy na jednom místě, které vedle funkce úložiště umožňuje také aktivní řízení projektu. Cílem je efektivní kontrola plnění úkolů a vytváření jednotných výstupů.

„Podobný software pro řízení projektů na českém trhu chybí, proto jsme se rozhodli investovat do vlastního vývoje. Chceme celý proces projektového řízení zefektivnit, a především zjednodušit pro snadnější orientaci klienta. Takto může na jednom místě nahlížet do veškeré dokumentace, sledovat jednotlivé fáze realizace a schvalovat potřebné dokumenty,“ uvádí Aleš Kocábek, výkonný ředitel OM Consulting.

Hlavní funkce modulů softwaru pro projektové řízení OMCIS zahrnují: 

projektovou dokumentaci: proces připomínkování a schvalování projektové dokumentace, kdy jsou komentáře všech účastníků přehledně zachyceny v jedné tabulce

inženýrskou činnost: přehled stavu jednotlivých povolení a seznam dokladů ke kolaudaci

finance: administrace, schvalování a připomínkování změnových řízení

realizace: schvalování vzorků, technologických postupů a upozornění na závady. Software OMCIS také umožňuje digitalizaci zápisů z porad a kontrolních dnů včetně jejich automatického rozesílání, digitalizaci dokumentů jako předání staveniště a předání / převzetí díla apod. Slouží také jako adresář pro generování kontakt listů.

„Software pro projektové řízení jsme v uplynulém roce a půl vyvíjeli a intenzivně testovali, následně se osvědčil v ostrém provozu. Pozitivní zpětná vazba od klientů nás utvrdila v tom, že jdeme správným směrem, proto jsme se rozhodli o jeho využití na všech budoucích realizacích,“ upřesňuje Aleš Kocábek.

K členům vývojářského týmu patří Ing. Tereza Kubcová, Ing. Igor Smola, Ing. Vojtěch Jeníš, Ing. Pavel Kubica a Ing. Petr Lipš.

Realizaci softwaru zajistila společnost USPIN.

Řešíte projekty ve stavebnictví?

Potkejme se. Rádi poznáme vás a váš projekt.

SPOJTE SE S NÁMI

Další aktuality a zajímavosti

Construction management: kdy se vyplatí a jaké jsou jeho výhody i limity

Pokud se jako investor pustíte do stavby bez generálního dodavatele (GD), obvykle jen tímto krokem ušetříte 10–20 % nákladů. Dobře odvedený construction management (CMA) má však i další výhody, především u složitých stavebních projektů nebo při rekonstrukcích.

Číst více

Technical Due Diligence u stavebních projektů: jak o něm přemýšlet

Identifikace rizik spojených s budovami, projekty nebo pozemky, včetně posouzení proveditelnosti stavebních úprav, efektivnosti provozu a energetické náročnosti budovy až po možnosti adaptace a dosažení cílů vaší ESG strategie. Takové jsou cíle disciplíny zvané Technical Due Diligence (TDD). V čem jsou přínosy TDD a na co dávat pozor při tvorbě zadání?

Číst více
|

[Naše projekty] Výhled na Staromák, perla nám. Republiky a bytové domy v Krči

Ať už se na Prahu díváte z jakéhokoliv úhlu, pravděpodobně se vám do zorného pole dostane stavba, na které se podílíme. Postupně vám představíme vybrané projekty, co nám dělají radost – ve středověkém jádru města, v širším centru i na okrajích Prahy.

Číst více