Vyvinuli jsme vlastní software pro projektové řízení

24. 6. 2023
Vyvinuli jsme vlastní software pro projektové řízení

Experti z OM Consulting vyvinuli vlastní software OMCIS pro řízení projektů, a to na míru pro stavební projekty velkého i malého rozsahu. Cílem byla digitalizace procesů za účelem jejich zrychlení, usnadnění schvalování a zpětného dohledávání. Veškeré dokumenty jsou uloženy na jednom místě, které vedle funkce úložiště umožňuje také aktivní řízení projektu. Cílem je efektivní kontrola plnění úkolů a vytváření jednotných výstupů.

„Podobný software pro řízení projektů na českém trhu chybí, proto jsme se rozhodli investovat do vlastního vývoje. Chceme celý proces projektového řízení zefektivnit, a především zjednodušit pro snadnější orientaci klienta. Takto může na jednom místě nahlížet do veškeré dokumentace, sledovat jednotlivé fáze realizace a schvalovat potřebné dokumenty,“ uvádí Aleš Kocábek, výkonný ředitel OM Consulting.

Hlavní funkce modulů softwaru pro projektové řízení OMCIS zahrnují: 

projektovou dokumentaci: proces připomínkování a schvalování projektové dokumentace, kdy jsou komentáře všech účastníků přehledně zachyceny v jedné tabulce

inženýrskou činnost: přehled stavu jednotlivých povolení a seznam dokladů ke kolaudaci

finance: administrace, schvalování a připomínkování změnových řízení

realizace: schvalování vzorků, technologických postupů a upozornění na závady. Software OMCIS také umožňuje digitalizaci zápisů z porad a kontrolních dnů včetně jejich automatického rozesílání, digitalizaci dokumentů jako předání staveniště a předání / převzetí díla apod. Slouží také jako adresář pro generování kontakt listů.

„Software pro projektové řízení jsme v uplynulém roce a půl vyvíjeli a intenzivně testovali, následně se osvědčil v ostrém provozu. Pozitivní zpětná vazba od klientů nás utvrdila v tom, že jdeme správným směrem, proto jsme se rozhodli o jeho využití na všech budoucích realizacích,“ upřesňuje Aleš Kocábek.

K členům vývojářského týmu patří Ing. Tereza Kubcová, Ing. Igor Smola, Ing. Vojtěch Jeníš, Ing. Pavel Kubica a Ing. Petr Lipš.

Realizaci softwaru zajistila společnost USPIN.

Řešíte projekty ve stavebnictví?

Potkejme se. Rádi poznáme vás a váš projekt.

SPOJTE SE S NÁMI

Další aktuality a zajímavosti

Správné plánování je polovina úspěchu: Výkaz výměr pro koncertní sál v Ostravě

Profesionální výkaz výměr a přesná analýza nákladů je základ úspěchu projektu. Přečtěte si, jak jsme ho zpracovávali pro koncertní sál v Ostravě.

Číst více

Jak rostou ceny na stavebním trhu, tak roste i význam Construction Managementu

S tím, jak se zvyšují stavební náklady, je pro mnohé developery a investory nabízená cena v obálce od generálního dodavatele nemilým překvapením. To je nutí hledat řešení a obrací se na nás.

Číst více