Project Controlling ve výstavbě rezidenčního projektu MyMozart

Project Controlling ve výstavbě rezidenčního projektu MyMozart

Slavnostní poklepání na základní kámen projektu MyMozart proběhlo pod taktovkou společnosti IP IZOLACE POLNÁ, investora projektu, a zúčastnili se ho také naši kolegové. MyMozart je nový rezidenční projekt na rohu ulic Mozartova a Plzeňská v Praze 5 na Smíchově.

Projekt MyMozart a role Project Controllingu

Na projektu MyMozart provádí naše oddělení Technical Due Diligence služby Bankovního monitoringu, někdy označovaného i za project controlling. Jedná se o službu, která je prováděna na základě trojstranné dohody mezi OMC, developerem a financující bankou. V rámci procesu výstavby tak ve spolupráci s developerem zjišťujeme, kontrolujeme a eliminujeme rizika věřitele při výstavbě. S touto službou mají naši odborníci více než desetileté zkušenosti, a to na rozličných projektech (bytové domy, obchodní centra, administrativní budovy, hotely, průmyslové stavby) různých velikostí po celé České republice.

Rezidenční projekt MyMozart se nachází v blízkosti metra Anděl a nabízí koncept chytrého městského bydlení ve 152 plně vybavených bytech a ubytovacích jednotkách o dispozici 1+kk a 2+kk. Bytový dům bude poskytovat obyvatelům téměř hotelový komfort s vlastním domovníkem, boxy pro vyzvednutí potravin, elektroniky či uložení zásilek, místa pro fitness a saunu, možností využití dvora pro carsharing, bikesharing a elektrokoloběžky. K dispozici bude také společná terasa s výhledem na celou Prahu. Dokončení projektu se předpokládá v květnu roku 2023.

Zajímá vás, na čem ještě pracujeme?

Inspiraci najdete v dalších aktualitách a na našem LinkedInu

Řešíte projekty ve stavebnictví?

Potkejme se. Rádi poznáme vás a váš projekt.

SPOJTE SE S NÁMI

Další aktuality a zajímavosti

Construction management: kdy se vyplatí a jaké jsou jeho výhody i limity

Pokud se jako investor pustíte do stavby bez generálního dodavatele (GD), obvykle jen tímto krokem ušetříte 10–20 % nákladů. Dobře odvedený construction management (CMA) má však i další výhody, především u složitých stavebních projektů nebo při rekonstrukcích.

Číst více

Technical Due Diligence u stavebních projektů: jak o něm přemýšlet

Identifikace rizik spojených s budovami, projekty nebo pozemky, včetně posouzení proveditelnosti stavebních úprav, efektivnosti provozu a energetické náročnosti budovy až po možnosti adaptace a dosažení cílů vaší ESG strategie. Takové jsou cíle disciplíny zvané Technical Due Diligence (TDD). V čem jsou přínosy TDD a na co dávat pozor při tvorbě zadání?

Číst více
|

[Naše projekty] Výhled na Staromák, perla nám. Republiky a bytové domy v Krči

Ať už se na Prahu díváte z jakéhokoliv úhlu, pravděpodobně se vám do zorného pole dostane stavba, na které se podílíme. Postupně vám představíme vybrané projekty, co nám dělají radost – ve středověkém jádru města, v širším centru i na okrajích Prahy.

Číst více