Významný krok k výrobě nového modelu v kolínské Toyotě

Významný krok k výrobě nového modelu v kolínské Toyotě

Toyota Motor Manufacturing Czech Republic, s.r.o (TMMCZ) – tak se nyní jmenuje bývalá automobilka Toyota Peugeot Citröen Automobile Czech, s.r.o (TPCA) sídlící v Průmyslové zóně Sever v Ovčárech u Kolína – se po změně vlastnické struktury připravuje na rozšíření svého výrobního portfolia o hybridní vůz Toyota Yaris. Nezbytnou součástí tohoto jsou i stavby nových budov.

Po rozšíření hal lisovny a svařovny, které byly dokončené v červenci loňského roku, byla v únoru 2021 uvedena do provozu i hala předmontáže komponentů včetně nové administrativní budovy.

Co zajišťovala firma OM Consulting pro stavební projekt v Toyotě

Společnost OM Consulting v Toyotě zajišťuje pro vybrané stavební projekty tzv. ORO (Onsite Representative Office), jejíž činnost zahrnuje nejenom technický dozor investora, koordinaci BOZP stavby, strategickou koordinaci mezi možnostmi a potřebami stavby a stávající výroby, která probíhá paralelně s činností stavebních prací. Tým odborníků veden zkušeným Petrem Ďoubalem.

Toyota dlouhodobě propaguje technologie v oblasti klimatických změn, zaměřené na snížení
produkce emisí.
I současné budovy pak využívají nové technologie se zaměřením na úsporu životního prostředí, například vytápění nových hal a rovněž nové administrativní budovy je realizováno z větší
části tepelnými čerpadly.

Více aktualit najdete na našem LinkedIn profilu. 

Sledujte nás a buďte v obraze!

Řešíte projekty ve stavebnictví?

Potkejme se. Rádi poznáme vás a váš projekt.

SPOJTE SE S NÁMI

Další aktuality a zajímavosti

Správné plánování je polovina úspěchu: Výkaz výměr pro koncertní sál v Ostravě

Profesionální výkaz výměr a přesná analýza nákladů je základ úspěchu projektu. Přečtěte si, jak jsme ho zpracovávali pro koncertní sál v Ostravě.

Číst více

Jak rostou ceny na stavebním trhu, tak roste i význam Construction Managementu

S tím, jak se zvyšují stavební náklady, je pro mnohé developery a investory nabízená cena v obálce od generálního dodavatele nemilým překvapením. To je nutí hledat řešení a obrací se na nás.

Číst více