Polyfunkční objekt Brno

Provided Services: Design Management, Quality survey
Project Manager: Ing. arch. Milan Kramoliš
Client: LIVIX s.r.o.
Cost Management: Tomáš Černý, Markéta Šimanová
General Contractor: KALÁB - stavební firma, spol. s r.o.,
Architect: Atelier RAW s.r.o.
Fit Out Architect: Atelier RAW s.r.o.
Project Dates:
  • Projects, permits, tender 1/2015 - 3/2016
  • Construction 4/2016 - 8/2017
Investment Cost: 119,6 mil Kč

Navržená konstrukce je dokončení výstavby proluce ve stávající zastavěné oblasti bytových domů. Navržená hmota respektuje uliční čáru Bratislavě Street. V kontaktu s štítové stěny stávajícího bytového domu je navržen hmota ustupuje a reaguje na stávající svažující sedlovou střechou. Západní průčelí navrženého objektu reaguje na řešení designu mapy územního statutárního města Brna. Uliční čáře nové městské alej, která navrhované budovy respektuje, je označen v mapě územního města Brna.

Objekt je navržen jako osm patrová budova s ​​jedním podzemním podlaží. Skládá se ze dvou komunikačních jader a venkovní nádvoří balkon.

Budova reaguje na stávající zastavěné plochy bytových domů v historizujícím slohu s jeho morfologie. Velká okna jsou uspořádány v pravidelných mřížek do obytných prostor na fasádě, jejíž ukazuje, jsou lemovány bílým travertinu. Polouzavřená lodžie a balkony se nachází na jihozápadní straně (nová městská třída) a na jihovýchodní straně (vnitřní nádvoří). Fasáda je lemována hrubých cihlových pásků, které dávají strukturu přirozené, příjemné měřítko. Vysoký portál je lemována travertinu až do 2. patra. V tomto portálu jsou funkce, které jsou přiměřené pro multifunkčního městského parteru (obchodní plochy a správa). Hmotnost 8 Podlaha je výška zvýraznění nově vytvořeného rohu ulic Bratislavy a nové městské třídy.

Objekt je zastřešen plochou s rozsáhlou zelení. Zelená střecha s intenzivní zelení je navrženo ve vnitřním bloku budovy jako v 1. patře zastřešení. Tato oblast je přístupná pro obyvatele domu, jakož i na nájemce kancelářských prostor.

Jedná se o multifunkční dům s komerčními prostory v 1. patře, kanceláře ve 2. patře a nebytových prostor ve 3. až 8. patře. Garáže a technické prostory se nacházejí v suterénu.

První patro je věnováno obchodním parterem a vstup do kancelářského a bytového domu. Komerční prostory mají vlastní hygienické, sociální a skladovací prostory. Z bratislavského ulici je vchod garáž je auto-lift, které slouží parkovacích míst v 1. patře a suterénu. Jedno parkovací místo pro osoby se zdravotním postižením je určen na parkovišti. K dispozici jsou také technické místnosti. Z bratislavského ulici je trafostanice se nachází v parteru a rozváděčové místnosti je k němu připojen. V garážovým stáním, samostatná místnost pro tříděný odpad a schodiště jsou umístěny, kterými je možné vylézt na zelené střechy s pergolou a zařízení pro stavební obyvatel.

V suterénu je garáž prostor s stohování parkovacího systému a technické pokoje jsou umístěny zde: Stabilní hasící zařízení strojovnu, technická místnost pro rozvod nízkého napětí a ohřev pitné vody. Sklepní stánky jsou také umístěny zde. K dispozici jsou 2 parkovací místa pro tělesně postižené v parkovišti.

Ve 2. patře jsou kancelářské plochy s dostatečnými sociálních, hygienických a skladovacích zařízení. Dispoziční řešení umožňuje konfiguraci jednotlivých kancelářích nebo velké open-space kanceláře.

Tam jsou obytné plochy na 3. až 8. patře. Kategorie bytů jsou 2 + kk, 2 + 1, 3 + kk. Všechny apartmány mají buď balkon, lodžii nebo terasu. Apartmány mají vlastní sklep stání v 1. podzemním podlaží. 7. patro se zvedá nad celkovou hmotnost budovy pouze na Bratislavskou ulici a je zčásti nastaven zpět na této ulici. Střecha 6. patře na jihozápadní straně částečně vytváří obytnou terasu pro bytě prémie v 7. patře věže. V 8. patře je k dispozici také nadstandardní byt s obytnou terasou na střeše hmoty do Bratislavské ulici.

Image Map